• Ülim praktilisus, madalad ülalpidamiskulud ja suur võimekus
  • Uus PHEV on kõige madalamate emissioonidega Sorento – ja kõige võimsam
  • Turbo-hübriidajam sisaldab 13,8 kWh akut ja 66,9 kW elektriajamit ning 1,6-liitrist T-GDi mootorit ja kuuekäigulist automaatkasti
  • Uuendusliku ajamipaigutusega autos on ruumi kuni seitsmele inimesele
  • Hulgaliselt ühenduvus-, juhiabi- ja mugavustehnoloogiat
  • Müük algab Euroopas 2021. aasta alguses, pakutakse seitmeaastast 150 000 km garantiid

Kia esitles täna esmakordselt uut Kia Sorento Plug-in Hybridit – oma linnamaasturivaliku lipulaeva eriti madalate emissioonidega versioon. Uues autos on ühendatud ülim praktilisus, madalad ülalpidamiskulud ja suur võimekus, ning see muudab D-segmendi linnamaasturi veel ahvatlevamaks.

Uus Sorento Plug-in Hybrid on uue Sorento mudelivaliku teine elektrifitseeritud mudel ja selle lähedane sugulane on madalate emissioonidega Sorento Hybrid. Uues autos on ühendatud võimas turboülelaadimisega bensiinimootor ning suure mahutavusega akupakk ja võimas elektriajam, mis annab juhtidele võimaluse lühemad sõidud täiselektriliselt ja emissioonivabalt teha.

Plug-in Hybrid säilitab sealjuures maksimaalse ruumikuse ja mitmekülgsuse tänu uuenduslikule platvormile, mis on algusest peale elektriajamite jaoks loodud neljanda põlvkonna Sorentole aluseks. Uus platvorm ja suur kere kindlustavad, et Plug-in Hybrid säilitab mudelile omase küllusliku reisijate- ja pagasiruumi ning viie- ja seitsmekohalise istmetelahenduse.

Kia Euroopa tooteplaneerimise ja hinnastamise juht Pablo Martinez Masip kommenteerib: „Sorento Plug-in Hybrid muudab neljanda põlvkonna Sorento mudelivaliku täielikuks ning see on üks kahest Euroopa juhtidele pakutavast elektrifitseeritud mudelist. Turboga hübriidajam suurendab jõudlust, kuid vähendab auto keskkonnamõju ja ülalpidamiskulusid. Pistikhübriidide populaarsus Euroopas aina kasvab ja uus Sorento on pakutavatest elektrifitseeritud mudelitest üks ruumikamaid, praktilisemaid ja mitmekülgsemaid.“

  1. aasta esimeses pooles moodustasid elektrifitseeritud mudelid – sealhulgas poolhübriidid, paralleelhübriidid, aku- ja pistikuhübriidid – umbes veerandi kõikidest Euroopas* müüdud Kiadest, ning müük on võrreldes aastataguse ajaga kasvanud.

Uus Sorento Plug-in Hybrid  tuleb Euroopas teatud turgudel müügile alates 2021. aasta algusest standardina koos tootja unikaalse 7-aastase 150 000 km garantiiga.

 

Suur võimekus, madalad emissioonid

Sorento Plug-in Hybrid ei ole ainult Sorento mudelivaliku kõige madalamate emissioonidega mudel Euroopas, vaid ka kõige võimsam. Selle turbo-hübriidajami südameks on 1,6-liitrine T-GDi (turbolaadimisega bensiini otsesissepritsega) mootor, mis toodab 180 hj ja 265 Nm. Mootoriga paaris töötavad suure mahutavusega 13,8 kWh liitiumpolümeeraku ja võimas elektriajam, mis toodab 66,9 kW ja 304 Nm.

Koos võimaldavad need ajamiosad Sorento Plug-in Hybridil toota kuni 265 hj ja 350 Nm.

Sorento Plug-in Hybridi täiselektrilisest sõiduulatusest piisab selleks, et juhid saaksid enamuse lühikestest sõitudest täiselektriliselt teha. Selle täiselektriline sõiduulatus ja CO2 emissioonid ootavad homologatsiooni ja Kia kinnitab need enne auto müükitulekut.

Jõud jõuab kõigi nelja rattani läbi kuuekäigulise automaatkäigukasti. Jõuülekande ehitus võimaldab nii mootori kui elektriajami jõu minimaalsete kadudega paralleelselt üle kanda. Tulemuseks on kohene kiirendus igal kiirusel, ja otsene ligipääs akus olevale energiale kõrgematel kiirustel.

Ajami ulatuslikud uuendused tagavad ka, et Sorento Plug-in Hybrid on Kia kõige täiuslikum ja säästlikum PHEV. Uuel mudelil kasutab Kia esmakordselt PHEV-l iseseisvat akupaki vesijahutussüsteemi, mis tagab kõrgepingeaku optimaalse soojushalduse ja tõhususe. 66,9 kW elektriajami rootori kaheastmeline lamineerimisprotsess on vähendanud müra ja vibratsiooni hulka.

Mootoril on Kia värskeimad Smartsteam uuendused, sealhulgas muutuva klapiajastuse tehnoloogia, mis reguleerib vastavalt sõidutingimustele, kui kauaks sisselaskeklapid avanevad ja sulguvad. See võimaldab mootoril opereerida erinevates sisepõlemistsüklites ja mootori jõudlust ja kütusesäästu sujuvalt optimeerida.

 

Disain ja pagasiruum

Kia uus, neljanda põlvkonna Sorentol tutvustatud keskmises suuruses linnamaasturi platvorm, mis on ka uue Plug-in Hybridi aluseks, mängib uue ajami mahutamisel võtmerolli. Selle uuenduslik struktuur ja paigutus jätavad reisijatele ja pagasiruumile maksimaalselt ruumi, kuna akupakk on paigutatud reisijateruumi põranda alla.

Selle tulemusel on Sorento Plug-in Hybridis külluslikult ruumi kuni viiele või seitsmele reisijatele nagu selle hübriid- ja diiselsugulaste puhulgi. Sorento Plug-in Hybrid pakub ka oma klassis üht suurimat pagasiruumi, kuna akupakk ei hõiva seda ära – istmeid liigutamata kuni 809 liitrit (seitsmekohalised mudelid) või 898 liitrit (viiekohalised mudelid). Seitsmekohalistes mudelites, kui kõik seitse istet on omal kohal, on pagasiruum 175 liitrit (võrreldes hübriidmudeli 179 liitriga).

Visuaalselt säilitavad Sorento Plug-in Hybrid mudelid sama modernse välisdisaini nagu mudelivaliku teised autod, eristuvad vaid „eco plug-in“ märgid ja laadimispesa tagaosas.

Ka sisemus on suures osas muutumatu, vaid 12,3-tolline täisdigitaalne näidikuteplokk on uue kujunduse saanud ning pakub nüüd juhtidele uue graafika ja näidikutega ajami staatusest selget pilti. See võimaldab juhtidel silma peal hoida aku laetuse tasemel ja ka elektri- ja bensiinimootori jõu liikumisel läbi ajami. 10,25-tollise puuteekraaniga teabe- ja meelelahutussüsteemil on ka uus funktsioon, mis võimaldab juhtidel väikese vaevaga teel laadimispunkte leida.

 

Sama laiaulatuslik ühenduvus- ja ohutustehnoloogia valik

Sorento Plug-in Hybrid on sama hästi tehnoloogiliste uuendustega varustatud nagu teised Sorento mudelid. Puuteekraaniga teabe- ja meelelahutussüsteem võimaldab Apple CarPlay™ ja Android Auto™ kaudu täielikku ja sujuvat nutitelefoniga integreerimist. Saadaval on ka võimas 12 kõlariga BOSE® surround-helisüsteem, mis pakub reisijatele veel kaasahaaravamat helikogemust, ning reisijateruumi meeleoluvalgustus, kus saab valida 64 värvi seast.

Autol on ka Kia uuenduslik UVO Connect telemaatikasüsteem, mis ühendab juhte, pakkudes hindamatut informatsiooni auto puuteekraanil ja nende nutitelefonides. Kia Live teenused pakuvad juhtidele reaalajas liiklusinfot, ilmaennustusi, huvipunktide ja potentsiaalsete parkimiskohtade infot (sealhulgas hind, asukoht ja vabad kohad) – lisaks lähedalasuvatele laadimispunktidele. UVO Connect võimaldab juhtidel ka marsruudid autosse enne teeleasumist ette saata ja oma auto asukohta igal ajal kontrollida.

Sorento Plug-in Hybridist leiab Kia täiustatud juhiabisüsteemide (ADAS) valiku, et aidata vähendada sõitmisega kaasnevaid ohte ja pingekohti. Pakutavate tehnoloogiate seas on laupkokkupõrke vältimise abi (FCA) koos jalakäijate, jalgratturite ja sõidukite tuvastuse ja ristmikuabiga (FCA Junction), mis tuvastab ristmikul pööramisel sõidukeid, pimenurga monitor (BVM), ümbrusvaate monitor (SVM) ja pimenurga kokkupõrke vältimise abisüsteem (BCA), nutikas kiiruspiirik (ISLA), nutikas autopiloot koos Stop & Go süsteemiga (SCC) ja navigatsioonipõhine SCC (NSCC), sõiduraja hoidmise abi (LFA), juhi tähelepanuhoiatus (DAW) ning maanteel sõitmise abi (HDA). Samuti pakutakse tagurduskaamerat (RVM) koos tagurpidi parkimisel kokkupõrke vältimise süsteemi (PCA) ja tagant ristisuunas kokkupõrke vältimise abiga (RCCA). Sorento turvalise väljumise abi (SAE) ei lase tagauksi avada, kui auto tuvastab tagant lähenemas ohu, nagu näiteks jalgratturi või teise sõiduki.

Uuel Sorentol on ka Kia esimene mitmikkokkupõrke piduri süsteem, mis võimaldab Sorentol vähendada sekundaarsete kokkupõrgete tõsidust. See rakendab automaatselt pidureid, kui pärast algset kokkupõrget on turvapadjad avanenud, et reisijaid sekundaarsete laup- või külgkokkupõrgete eest täiendavalt kaitsta.

 

Müük algab 2021. aastal koos Kia 7-aastase 150 000 km garantiiga

Uut Sorento Plug-in Hybridit toodetakse Euroopa ja paljude teiste turgude jaoks Kia tehases Hwasungis, Koreas. Euroopas algab müük 2021. alguses valitud turgudel. Kõikidele Euroopas müüdavatele mudelitele pakutakse standardina Kia unikaalset 7-aastast 150 000 km garantiid, mis katab ka akupakki ja ajamit.