Accelerista: Andres Kruus

Kia Stonic sobib nii maanteele kui metsavahele Super sõidumõnu ja raudset ohutust pakkuv pisike pereauto. Sobib neile, kes otsivad tavapärasest pereautost erilisemat sõidukit. Hinnad algavad 13 990.- eurost

Autotootjate nimevalikud näivad vahel kummalised. Pidi olema ikka häda panna värvikale ja nobedale pisimaasturile nimi, mis inglise keelt tönkavale toob silme ette halli paekivilahmaka või igava põllukivi. See ei haagi Stonic’u olemusega mitte kuidagi. Samas, eks kive ole ka erinevaid. Näiteks vääriskivid. 

 

“E” NAGU EKSTRAVÄLIMUS

Kia Stonic on suuruse poolest võrreldav 2017. aastal Eestisse jõudnud ja kohe Euroopa disainiauhinna saanud neljanda põlvkonna Kia Rioga.  Nimetatust 4,3 cm kõrgemaks tõstetud auto põrand, 8 sentimeetri võrra pikem kere ning „bodypumping“ abil laiemaks treenitud rattakoopad muudavad aga Stonicu hoopis teiseks autoks.

Kui Kia Rio on selgelt mõeldud konservatiividele, siis Stonic võimaldab kombineerida erinevaid kere, katuse ja interjööri värvitoone ja muuta sellega auto välimust hallist hiirekesest triibulise tiigrikutsikani.

See ei ole nali – näiteks kollast küljevärvi on võimalik kombineerida musta värvi katuse, või siis valget kerevärvi ergu punase katusega, ning ka vastupidi.

Kokku on võimalus valida üheksa kere värvitooni ja viie erineva katusetooni kombinatsioonide vahel. Väga minicooperlik, tuleb öelda! Kõik ikka teavad neid ultrastiilseid pisikesi ümaratulelisi härra Beani lemmikul baseeruvaid kartautosid?

 

LOE EDASI: https://www.accelerista.com/soiduauto/suv/kia-stonic-proovikas/