Kia tutvustas täna uut viienda põlvkonna Kia Sportaget. Mudeli Euroopa jaoks disainitud versiooni tutvustatakse septembris. Mudel on valminud Korea, Saksamaa, Ameerika Ühendriikide ja Hiina Kia disainikestuste koostööna.

Mudel on saanud täiesti uuenenud välis- ja sisekujustuse. Julge ja detailiderohke radiaatorivõre sisaldab endas ka Kiale iseloomulikku “tiigrinina” mis on saanud kaasaaegse kujustuse ning on ühenduses uudsete bumerangi meenutavate päevasõidutuledega.Küljelt on autol säilinud selged maasturile omased jooned. Sportagele uudse lisana on võimalik valida nüüd ka kahevärviline musta katusega kere rõhutades nii sportlikke jooni ja dünaamilist C-piilarit. Tagant iseloomustavad mudelit jõulised õlad ja kandilised tagatuled, mis visuaalselt muudavad auto laiemaks.

Sisekujustus pakub julgeid disainilahendusi ja innovatiivset tehnoloogiat. Suur kaarjas puutetundlik ekraan ja peenete detailidega ventilatsiooniavad  mõjuvad suursuguselt ja annavad salongile juurde laiust ja sügavust. Juhi ja kõrvalistuja vaheline kõrgläikeline konsool pakub mugavust ja on viimistletud peenete ja luksuslike materjalidega. Salongi pehmed ja kvaliteetsed materjalid ning sportlikud ja kõrgtehnoloogilised istmed annavad salongiviimistlusele viimase lihvi.

Täpsem informatsioon mudeli kohta avalikustatakse enne Euroopa esmaesitlust.